Ogrody Hortulus w Dobrzycy
Ogrody Tematyczne Hortulus to około 30 różnych ogrodów tematycznych rozciągających się na obszarze ponad 5,5 hektarów. Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy udostępnione dla zwiedzających w czerwcu 2014 roku. Centralnym punktem jest 20 metrowa wieża widokowa oraz największy na świecie labirynt grabowy stworzony z 18 tysięcy sztuk sadzonek.
ogrody-hortulus-spectabilis

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy
Ogrody Tematyczne Hortulus to około 30 różnych ogrodów tematycznych rozciągających się na obszarze ponad 5,5 hektarów. Są to ogrody pokazowe. Urządzone w różnych stylach i o różnej tematyce m.in. ogród japoński, ogród francuski, ogród w stylu angielskim, ogród kamienny, skalny i inne. W Ogrodach Tematycznych można podziwiać elementy małej architektury ogrodowej, zegary, altany, rzeźby oraz grotę skalną i stawy, a także liczne przykłady ścieżek. Znajdują się tam autorskie ogrody połączone w grupy: aromat, barwa, dźwięk, światło.
Ze względu na ukształtowanie terenu – wąskie i kamieniste ścieżki, skałki - w Ogrodach Tematycznych, obowiązuje zakaz wprowadzania wózków dziecięcych, rowerków i innych pojazdów dziecięcych oraz poruszania się dla wózków inwalidzkich.

Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy
Udostępnione dla zwiedzających w czerwcu 2014 roku. Centralnym punktem jest 20 metrowa wieża widokowa oraz największy na świecie labirynt grabowy stworzony z 18 tysięcy sztuk sadzonek. Labirynt zaczęto tworzyć w 2003 roku. Ogrody Hortulus Spectabilis znajdują się 2 km od Ogrodów Tematycznych Hortulus. Spotkamy tu Kamienny Krąg, Kalendarz Celtycki, rosaria, ogrody traw i ziół. Po terenie ogrodów można się poruszać z wózkami dziecięcymi, wózkami inwalidzkimi. Na terenie Ogrodów znajdują się Caffebar Rumianek oraz sklep z pamiątkami "Serduszkowa Chata".

https://www.hortulus.com.pl/