Przystań rybacka w Chłopach
Przystań rybacka i molo w Chłopach znajduje się na ul. Portowej. W 1994 r. utworzono przystań morską dla rybaków, obejmującą dalbę wyciągową, plażę do bazowania łodzi oraz akwatorium o szerokości 100 m liczonej od linii brzegu. W 2015 r. zakończyła się potężna inwestycja przebudowy przystani, dzięki której miejscowość zyskała dwupoziomowe molo, z pokładem spacerowym na górze oraz dwoma dolnymi pokładami przystani dla motorówek.
atrakcje_przystan_chlopy_000

W Chłopach powstało Lokalne Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb. W ramach tej inwestycji została wybudowana nowa droga wewnętrzna wraz z dużym placem manewrowym, został też zakupiony profesjonalny samochód-chłodnia. Obecnie ukończono modernizację dalby i wyciągarki kutrów oraz wbudowane zostało molo rozładunkowe.

Na przystani w Chłopach stacjonuje 14 jednostek rybackich o długościach od 8 do 12 m; wśród wymienionych jednostek najmniejsza ma pojemność 1,88 GT, a największa 15,83 GT. Średnia wieku jednostek połowowych na przystani w Chłopach to 22 lata z czego najstarsza jednostka ma 43 lata, a najmłodsza 2 lata.

Połowy na przystani w Chłopach trwają cały rok z wyłączeniem okresów ochrony danych gatunków ryb i tzw. postojowego.
Najczęściej poławiane są flądra oraz dorsz. Poza tymi dwoma gatunkami łowi się stornię, śledzia, gładzicę, węgorza, turbota oraz małe ilości troci.