Już 08-11.02.2024 r. XXI edycja Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie!
W programie wydarzenia m.in.: zjazd tyrolką do Bałtyku, dmuchane
miasteczko na wodzie, Morsmageddon by Runmageddon, Rock’n’Rollowy deptak, Balia Party, Wielka Parada i Wspólna kąpiel tysięcy Morsów i Foczek z całej Polski te i wiele więcej atrakcji czeka na uczestników jedynej takiej imprezy na świecie!
Z roku na rok morsowanie zyskuje coraz większe zainteresowanie, a
wiodącą w tym temacie imprezą jest Zlotu Morsów w Mielnie. W czasie „morsowego” święta każdy wielbiciel lodowatych kąpieli może wziąć udział w animacjach na plaży oraz imprezach z najlepszą muzyką. Wszystko to, by ostatniego dnia wydarzenia przejść ulicami Mielna w kolorowej paradzie i, co najważniejsze – wspólnie morsować wraz z tysiącami morsów z całej Polski.
Międzynarodowe Zloty Morsów są organizowane w Mielnie
(Zachodniopomorskie) nieprzerwanie od 2004 r. To największe tego typu wydarzenie na świecie, które przyciąga nad polskie morze tysiące miłośników lodowatych kąpieli. W edycji z 2023 roku udział wzięło 8893 osoby. Wydarzenie ma na swoim koncie pobicie dwóch rekordów Guinnessa – jednak bicie rekordów nie jest celem imprezy. Warto wspomnieć, że w trakcie trwania Zlotu Morsów w Mielnie – równolegle odbędą się I Międzynarodowe Mistrzostwa w Morsowaniu Valerjana Romanowskiego.
21. edycja Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie odbędzie się w dniach 8-11.02.2024 r., a motywem przewodnim wydarzenia jest „Cyrk na Wodzie”. Jak co roku, tysiące uczestników przygotowanych będzie, aby przejść ulicami miasta w kolorowych strojach nawiązujących do tematu przewodniego, a następnie wskoczyć do lodowatego Bałtyku i zamienić go – dosłownie – w istny cyrk!
Cztery dni zabawy wypełnione są animacjami dla tych, którzy kochają morsowanie, ale także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z morsowaniem. W tym roku uczestnicy będą mogli zjechać tyrolką prosto do Bałtyku, zabawić się w dmuchanym miasteczku na wodzie, wziąć udział w biegu z przeszkodami: Morsmageddon by Runmageddon, zaszaleć przy muzyce
na żywo w strefie Rock’n’rollowego deptaku i zanurzyć w gorących baliach podczas flagowej atrakcji Zlotu jaką jest Balia Party! Nowością podczas tegorocznego Zlotu Morsów w Mielnie będzie strefa tatuażu, w której każdy prawdziwy mors będzie mógł trwale zaznaczyć swoją miłość do morsowania!
Bilety i szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie
organizatora: www.zlotmorsow.mielno.pl  oraz na profilu w serwisie Facebook: www.fb.com/ZlotMorsowMielno
Patronami wydarzenia są: Pomorze Zachodnie i Radio Eska.