Mielno nigdy się nie poddaje! Centrum Kultury pomimo krótkiego czasu od udostępniania nowych wytycznych dotyczących organizacji wydarzeń szybko zakasało rękawy, aby przygotować ciekawą ofertę imprez dla turystów i mieszkańców. Dzięki temu w wakacje odbędzie się tradycyjny już cykl imprez zwany Mieleńskim Latem Artystycznym.

Czerwcowy długi weekend pokazał, jak chętnie turyści z całej Polski odwiedzają Mielno – mówi Anna Ledochowicz, dyrektorka Centrum Kultury w Mielnie, które jest głównym organizatorem MLA – Nie mogliśmy ich zawieść. Co roku udowadniamy, że świetna zabawa w Mielnie czeka nas nie tylko na plaży i tak samo będzie tego lata.

Tegoroczne wydarzenia zostały podzielone na dwa cykle odbywające się w namiocie przy Centrum Kultury (ul. Bolesława Chrobrego 45). Pierwszy z nich „Wtorki najlepsze pod słońcem” to bezpłatne warsztaty dla najmłodszych. Jak mówi sama nazwa odbywać się będą w każdy wtorek w godz. 10:00-13:00. Co tydzień na uczestników czekać będzie coś nowego, a w planie cyklu znaleźć można wyjątkowe propozycje – m.in. eksperymenty w laboratorium oraz warsztaty z prawdziwymi alpakami.

Dorośli mogą bawić się natomiast w czasie cyklu „Wreszcie piątek!” – na rozpoczęcie weekendu zawsze o godzinie 19:00. To świetna okazja do spędzenia czasu z przyjaciółmi, chłopakiem, dziewczyną, żoną czy mężem – mówi Anna Ledochowicz – Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić piątek w wesołej, przyjaznej atmosferze!

W programie m.in. stand-upy Czesława Mozila oraz Rafała Rutkowskiego, spotkanie z blogerką Aleksandrą Radomską oraz koncert zespołu Kwiat Jabłoni.

W wakacje powróci również kino pod chmurką, lecz w nowej formule. Tym razem uczestnicy będą oglądać filmy ze swoich aut. MOTOKINO odbędzie się w Sarbinowie przy Szkole Podstawowej oraz Mielnie na parkingu przy PoloMarkecie. Kolejnym wydarzeniem znanym z zeszłych lat są Jarmarki Sztuki, przyciągające miłośników rękodzieła artystycznego, biżuterii oraz regionalnych smakołyków z różnych części Polski.

PEŁEN PROGRAM W FORMACIE PDF