Najbliższe imprezy

No data was found
kwiecień 2024
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Od 11:00 - 24 września, 2023
Do 15:00 - 24 września, 2023
Ogrody Spectabilis Hortulus w Dobrzycy
Dyniowe Garden Party w Ogrodach Hortulus

Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy po raz kolejny zapraszają na największe święto dyni na Pomorzu Zachodnim – Dyniowe Garden Party 2023

Już 24 września 2023 w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy odbędzie się VI Dyniowe Garden Party. Przygotowania do tego święta trwają już od maja, wówczas posadzono ponad 40 odmian dyni w tym Hokkaido, Bambino, Champion czy najbardziej okazałe Atlantic Giant. Te oraz inne odmiany posłużą podczas tegorocznego imprezy jako składniki dań, rekwizyty do zabaw oraz elementy dekoracyjne.

Dyniowe przysmaki
Z ekologicznych warzyw uprawianych w Ogrodach Hortulus przygotowane zostaną smaczne dania. Główną atrakcją będzie gotowanie zupy dyniowej. Nie zabraknie również pysznych, rozgrzewających dań, w skład których wchodzić będą sezonowe warzywa z upraw w sposób ekologiczny z warzywników Ogrodów Hortulus Spectabilis. W tym roku w menu pojawią się oprócz zupy dyniowej, dyniowe kociołki z gulaszem czy słodkości z dynią.

 

Dyniowa Gonitwa – sztafeta z przeszkodami, zgłoś się już teraz  http://bitly.pl/8cUnY
Gonitwa jest formą sztafety, w której uczestnicy zamiast pałeczki przekazują sobie dynię. W Gonitwie nie tylko szybkość biegaczy ma znaczenie. Tutaj kluczowe jest szczęście! Drużyny przed startem wylosują dynie z którą pobiegną. Przekrój okazów jest olbrzymi od 1 do nawet 30 kg.  Po biegu będzie można zważyć swoją dynię.

W biegu mogą wziąć udział drużyny liczące od 2 do 5 osób. Na dystansie niespełna 1000 m utworzone zostaną 4 punkty zmiany uczestników oraz 4 przeszkody. Bieg jest formą zabawy, do udziału zapraszamy wszystkich fanów biegania, amatorów i rodziny z dziećmi. Zgłoszenia do Gonitwy przyjmowane są do dnia 22.09.2023 r.  Dodatkowe zapisy osób chętnych będą się odbywać w miarę wolnych miejsc, dnia 24.09.2023r. w godzinach 10.30 – 11.30 u osoby prowadzącej Biuro Gonitwy, na terenie Ogrodów Hortulus Spectabilis.

Dyniowe animacje i inne atrakcje

Na uczestników wydarzenia czekać będą również zabawy ruchowe i plastyczne. Wśród nich znajdują się m.in.:  Dla dzieci  – skoki w workach, rzuty do celu, wyścigi z dynią; dla dorosłych – drążenie dyni na czas, pestkowanie dyni, walka o dynię; dla rodzin – toczenie dyni czy szacowanie wagi dyni. Podczas wydarzenia odbędzie się również oficjalne ważenie i mierzenie największych okazów dyni wyhodowanych w Ogrodach Hortulus. Uczestników wydarzenia zapraszamy również na animacje plastyczne.

Dyniowe aranżacje i  konkurs Dyniowych Cudaków

Dyniowe aranżacje zdobić będą całe ogrody, od dużych konstrukcji, aż po małe elementy
dekoracyjne. Aranżacje wykonane zostaną z patisonów, kabaczków, dyni oraz najpiękniejszych jesiennych bylin i traw. Goście tegorocznej edycji będą mieli również szansę na zaprezentowanie własnych dyniowych dzieł. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs Dyniowych Cudaków.

 

Konkurs Florystyczny „ Dekoracje dyniowe na stoły ogrodowe”

Miłośników florystyki zapraszamy do zgłoszenia się do otwartego konkursu „ Dekoracje dyniowe na stoły ogrodowe”.  Prace przygotowane zostaną podczas wydarzenia z kwiatów i dyni wyhodowanych w Ogrodach Hortulus. Do konkursu mogła zgłosić się osoby dorosłe przez zgłoszenie na Facebooku lub w dniu wydarzenia. Uwaga liczba miejsc jest ograniczona.

 

Wycieczka po ekologicznych warzywnikach Ogrodów Hortulus Spectabilis i dyniowe ciekawostki
Będzie to niezwykły, pełen wiedzy spacer. Podczas wycieczki dowiecie się jak uprawiać warzywa w sposób ekologiczny. Warzywniki w Ogrodach Hortulus prowadzone są z wykorzystaniem zasad kalendarza księżycowego. Wśród wielu popularnych i standardowych warzyw, znajduje się tu również szeroka kolekcja zapomnianych gatunków (rzepa, jarmuż, topinambur) oraz nowych odmian warzyw np. żółte i bordowe marchewki, kolorowa kukurydza, pomidory w różnych odmianach. Będziecie mogli również zobaczyć jak uprawiane są tykwy. Dodatkowo dla gości głodnych wiedzy przygotowane zostały tablice z dyniowymi przepisami ciekawostkami.

Stoiska wystawiennicze
Jeszcze przed zimą warto uzupełnić domową spiżarnię! W ofercie wystawców znajdą się: miody, konfitury, marynaty, octy oraz soki i inne.