W ramach tegorocznej Nocy Muzeów Teatr Dialog zaprasza do odwiedzenia wystawy “Koszalińska historia w dyby zakuta” oraz Muzeum Teatru Dialog w godz. 17.00 – 18.00 – nieodpłatnie.
Natomiast o godz. 18.00 zaprasza na koncert poezji śpiewanej z Krainy Łagodności, w tym klasyka gatunku – przeboje z I festiwali – Giełdy w Szklarskiej Porębie, Bazuny i YAPY – koncert płatny 20 zł
Teatr Dialog ul. Grodzka 3 Koszalin, tel. 94 342 52 96
Również Salon Historyczny w podziemiach hotelu zaprasza do odwiedzenia pokoi, które przeniosą Cię w czasie. Przygotowano tam nowe atrakcje, m.in. grę zręcznościową, wystawę broni i dioramę Powstania Warszawskiego.
Salon Historyczny, ul. Kaszubska Koszalin (wejście za hotelem Gromada), tel. 603 687 033
Po dwóch latach przerwy Muzeum w Koszalinie ponownie zaprasza na Noc Muzeów. Od godziny 18:00 na ul. Młyńskiej 37-39, tel. (94) 343 20 11, będziecie mogli zobaczyć kilkanaście cenny przedmiotów na co dzień skrywanych w magazynach muzeum.
Dział Sztuki Dawnej pokaże przykłady rzemiosła artystycznego, Dział Historyczny zaprezentuje m.in. monety z koszalińskiej mennicy, Dział Sztuki Współczesnej zapowie swoją letnią wystawę trzema obrazami, prezentującymi spojrzenie polskich artystów nowoczesnych na pejzaż, Dział Etnografii zaprosi do zabawy pt. „Gar tajemnic”, a w Dziale Archeologii podziwiać będzie można liczący sobie trzy tysiące lat skarb, wokół którego snuła się będzie opowieść o starożytnym kowalu-czarowniku… W sali edukacyjnej powstanie wielki kolaż, inspirowany prezentowaną w Muzeum wystawą plakatów Michela Bouveta.
Również Zagroda Jamno, ul. Jamneńska 24, tel. 508 129 892 zaprasza do obejrzenia wystawy stałej, następnie będziecie mogli spróbować smakołyków przygotowanych przez Jamneńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne. W godzinach 18.00-21.30 będzie można zwiedzić: Kościół Matki Bożej Różańcowej w Jamnie oraz Izbę Jamneńską przy świetlicy w Jamnie (ul. Koszalińska 68)
Kolejnym Muzeum, które można odwiedzić podczas Nocy Muzeów to Muzeum Obrony Przeciwlotniczej (ul. Wojska Polskiego 70 Koszalin). Początek o godz. 18. Na godz. 18.30 zaplanowano koncert Orkiestry Wojskowej, a na 19 – występ harcerskiego zespołu artystycznego – Hufiec ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie. Do godz. 23 będzie można oglądać m.in. wystawy stałe i czasowe, trenażery do szkolenia wojskowego z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, sprzęt artyleryjsko-rakietowy, radiolokacyjny. Całość wzbogacą prelekcje o dawnym uzbrojeniu i umundurowaniu oraz przyjazd kolumny zabytkowych pojazdów Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych „Klasyczny Koszalin”. Wstęp: 1 zł (będzie przeznaczony na renowację zabytków).
Koszalińska Wąskotorówka od 18:00 do 22:00 zaprasza Was do lokomotywowni Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej przy ul. Lechickiej 54G oraz na Dworzec przy ul. Kolejowej 4, tel. 601 154 937. Z dworca do lokomotywowni co kilkanaście minut kursować będzie bezpłatny pociąg! Na lokomotywowni będzie czekał na Was jedyny w północnej Polsce czynny parowóz – Px48-3901, czyli nasza “Zośka”
Noc Muzeów odbędzie się także, na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Architektury i Wzornictwa PK ul. Racławicka 15-17 w godzinach 16.30-21.00. W programie tegorocznej edycji przewidziano: warsztaty prowadzone przez wykładowców, studentów i absolwentów kierunku Wzornictwo i Architektura Wnętrz, wernisaż i performance studencki. Katedra Grafiki Projektowej zaprasza na Warsztaty szydełkowania typograficznego, przygody z opakowaniem, kolażowe wariacje i nadruków metodą sitodruku oraz warsztaty ze skanowania 3D. Katedra Architektury przygotuje warsztaty z makietowania, skalowania, tworzenia tablicy inspiracji i projektowanie funkcji wnętrza. Katedra pokaże również komputerową wizualizację koszalińskiego rynku z ubiegłego wieku. Katedra Wzornictwa prezentować będzie obiekty z ubioru i galanterii, oświetlenia i produktu a wykładowcy czekają na rozmowy z kandydatami na kierunki artystyczne oraz konsultacje portfolio w M7 i M3 budynku M oraz budynkach J i E. Katedra Sztuk Plastycznych tym razem zaprezentuje jak robić odlewy gipsowe.