IT Mielno

pl Polish
pl Polish

Szlaki

Questy - gry edukacyjne
Zapraszamy na wyprawy odkrywców – Questy, które przygotowała „Ekowspólnota” Lokalna Organizacja Turystyczna w Mielnie. Pobierz ulotkę do wydruku w pdf lub zainstaluj aplikację mobilną. W poszukiwaniu skarbu latarnika w Gąskach Przygoda z morzem na promenadzie w Mielnie Tajemnice Wioski Rybackiej w Chłopach
Szlak pieszy R9
Szlak pieszy R9
Szlak nadmorski (czerwony, 102 km). Przebieg: Dźwirzyno - Kołobrzeg- Pleśna- Latarnia Gąski - Sarbinowo - Chłopy - Mielno - Unieście - Łazy - Dąbki - Bobolin - Darłowo - Jarosławiec. Jest to szlak, którego trasa pokrywa się z Międzynarodowym Szlakiem Rowerowym R-10. I tak jak on, przechodzi przez całą Gminę Mielno. Dobre oznakowanie przebiegu sprawia, iż jest to optymalna trasa do odkrywania tajemnic Gminy.
Ścieżka edukacyjna z punktem widokowym na Jamno
Ścieżka edukacyjna z punktem widokowym na Jamno
Korzystając z dofinansowania w ramach działania 2.1 „Kompleksowe przedsięwzięcia z zakresu gospodarki odpadami ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych” priorytet II Gospodarka odpadami i ochrona powierzchni ziemi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013, w ramach projektu: Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty poddane zostało rekultywacji, zamknięte w 1997 r. wysypisko odpadów (innych niż niebezpieczne), mieszczące się na końcu ul. Ogrodowej w Mielnie.
R10 – VeloBaltica
R10 – VeloBaltica
Szlak biegnie wokół Morza Bałtyckiego na łącznej długości ponad 8,5 tys. km. Na terenie gminy Mielno jego przebieg niemal w całości pokrywa się z pieszym Szlakiem Nadmorskim, który wchodzi w skład długodystansowej trasy E9 z Portugalii do Estonii.