Szlaki

Filtr szlaków
Quest - Wyprawy odkrywców "Szlakiem Mieleńskich Morsików"
Screenshot 2024-07-08 at 15-09-20 Quest DL - Mielno.cdr - Quest DL - Mielno_ do druku_wersja 7 czerwca 2024.pdf
Quest prowadzi przez trasę rowerową Velo Baltica, na której znajdują się pomniki morsików. Quest przebiega przez miejscowości Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielenko, Mielno-Unieście. Na trasie można zobaczyć m.in.: Latarnię Morską w Gąskach, Kościół w Sarbinowie czy bunkry w mieleńskim lesie.
Quest - Wyprawy odkrywców "Przygoda z Morzem na Promenadzie"
quest-mielno
Quest prowadzi nadmorską promenadą w Mielnie, ukazując najciekawsze miejsca związane z morzem i walorami tego regionu. Zwiedzisz przystań rybacką i spotkasz wielkiego morsa na swej drodze.
Quest - wyprawy odkrywców - "W poszukiwaniu Skarbu Latarnika"
quest-gaski
Quest przedstawia historię rozwoju nawigacji morskiej i latarni w Gąskach.
Quest- wyprawy odkrywców "Tajemnice Wioski Rybackiej w Chłopach"
Stary Kolejowy Szlak
Stary_Szlak_Kolejowy
Stary Kolejowy Szlak to sieć szlaków rowerowych, które buduje Pomorze Zachodnie w ramach sieci oplatającej całe województwo zachodniopomorskie. Dodatkową zaletą szlaku jest jego przebieg łączący pas polskich pojezierzy z wybrzeżem Morza Bałtyckiego.
Leśna Pętla Przygód i Tajemnic
20190924_073208(1)
Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie jest to rodzaj ścieżki przyrodniczej, która prowadzi przez charakterystyczne dla nadmorskiego lasu stare wydmy oraz inne obiekty: grodziska i bunkry. Najbardziej charakterystyczne elementy ścieżki to wielkie figury szyszek, kładka łącząca dwa grodziska, taras widokowy oraz dwa nowe „opakowania” bunkrów. To typowo rodzinny produkt, wielka frajda dla dzieci i zachęta do odwiedzenia tego niezwykłego zakątka Mielna.
Międzynarodowy Dalekobieżny Szlak Pieszy E9 - (Nadmorski Szlak)
r9
Europejski długodystansowy szlak pieszy oznaczony symbolem E9 jest znakowanym szlakiem turystycznym, jednym z 11 europejskich szlaków wędrowniczych. Długość szlaku wynosi około 4500 km, z czego 706,1 km w Polsce. Przybliżony przebieg: Portugalia (Przylądek Świętego Wincentego) – Hiszpania – Francja – Anglia – Belgia – Holandia – Niemcy – Polska – Estonia. Na terenie naszego województwa, szlak w całości oznaczony jest kolorem czerwonym. Jest to szlak, którego trasa pokrywa się z Międzynarodowym Szlakiem Rowerowym R-10. I tak jak on, przechodzi przez całą Gminę Mielno. Dobre oznakowanie przebiegu sprawia, iż jest to optymalna trasa do odkrywania tajemnic Gminy.
R10 – VeloBaltica
Rowerzyści_ 16 południk _Chłopy
Velo Baltica to zachodniopomorska część dwóch międzynarodowych tras rowerowych Eurovelo 10 (Trasa Rowerowa Morza Bałtyckiego) oraz EuroVelo 13 (Szlak Żelaznej Kurtyny). Stanowi jeden z najbardziej atrakcyjnych odcinków sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego. W gminie Mielno przebiega wzdłuż morza, w lesie, wałem Jeziora Jamno. Do trasy Velo Baltica dochodzi Stary Kolejowy Szlak biegnący z południa województwa.