IT Mielno

pl Polish
pl Polish

Atrakcje Turystyczne

Wesołe Miasteczko Mielno
Wesołe Miasteczko Mielno
Wesołe Miasteczko w Mielnie powstało ponad 50 lat temu. Stworzyli je ludzie z pasją i wizją poświęcając każdą chwilę na realizację swoich marzeń.
Muzeum Aut Zabytkowych
Muzeum Aut Zabytkowych
Oszklony, nowoczesny budynek, a w nim kolekcja kilkunastu unikatowych perełek światowej motoryzacji. Takich samochodów nie spotyka się na drogach! W Muzeum Aut Zabytkowych w Hotelu Verde wszystkie są w zasięgu Waszego wzroku. To jedyne takie miejsce w okolicy, do którego chce się wracać.
Wakepark Koszalin
Wakepark Koszalin
Wakepark Koszalin - Sporty Wodne, Wakebar - pizzeria, koktajlbar, imprezy i relaks!
Obserwatorium Astronomiczne
Obserwatorium Astronomiczne
Wszystkich zainteresowanych, młodszych i starszych zapraszamy do odwiedzenia obserwatorium, uczestniczenia w otwartych wykładach i prelekcjach oraz udziału w organizowanych nocnych obserwacjach gwiaździstego nieba.
Pomnik morsika Hilarego
Pomnik morsika Hilarego
Mors - plażowicz, stanął na mieleńskim deptaku przy fontannie podczas inauguracji XVIII i XIX Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie w roku 2022. Otrzymał imię Hilary ku pamięci pomysłodawcy Zlotu Morsów w Mielnie.
Strefa Symulatorów Dune Golf&Racing
Strefa Symulatorów Dune Golf&Racing
Strefa symulatorów Dune Golf & Racing to miejsce dla każdego, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób które chcą dopiero spróbować swoich sił grając w golfa, czy biorąc udział w wyścigu.
Papugarnia
Papugarnia
Papugarnia Koszalin to miejsce stworzone z miłości do zwierząt. Tutaj ptaki są pasją, dlatego w obiekcie papugi latają swobodnie. Goście spotkają tutaj wiele gatunków egzotycznych ptaków, które będą mogli podziwiać z bliska. Papugarniowy team z największą przyjemnością odpowie na wszystkie pytania dotyczące papug. Dowiesz się gdzie żyją, co jedzą i co lubią. Karmienie papug jest dozwolone tylko kupioną w obiekcie karmą, która kosztuje 3 zł.
Ogród Botaniczny w Niegoszczy
Ogród Botaniczny w Niegoszczy
Ogród Botaniczny w Niegoszczy został założony w 2018 roku na powierzchni 2,04 ha. Jest jednym z najmniejszych i najmłodszych ogrodów botanicznych w Polsce. Mimo tak młodego wieku posiada już kolekcję roślin liczącą ponad 5 tysięcy gatunków, odmian i kultywarów roślin dzikich, ozdobnych i użytkowych. W ogrodzie możecie zobaczyć sporo kolekcji tematycznych roślin. Do najliczniejszych należą tulipany, narcyzy, irysy, piwonie, historyczne odmiany róż, drzewa i krzewy, kaktusy i sukulenty oraz warzywa uprawiane metodą bez przekopywania ziemi. Na miejscu możecie skorzystać z zajęć edukacyjnych dedykowanych dla różnych grup wiekowych.
Skansen chleba w Ustroniu Morskim
Skansen chleba w Ustroniu Morskim
W Skansenie Chleba w Ustroniu Morskim będziecie Państwo mieli niepowtarzalną okazję spróbować chleba wypiekanego zgodnie z wypracowywanymi przez lata naturalnymi recepturami. Pieczywo wypieka się w 120-letnim piecu chlebowym (tak właśnie powstaje między innymi 100% żytni na zakwasie chleb sarmacki). Odwiedziny w takim miejscu to nie lada atrakcja dla całej rodziny.
Przystań rybacka Unieście
Przystań rybacka Unieście
Port rybacki można znaleźć w Unieściu. Stanowi on przedłużenie ulicy Rybackiej o część nadbrzeżną zlokalizowaną na wydmie. Na terenie portu znajdują się różnego rodzaju zabudowania: sieciarnie, magazyn naprawczy oraz warsztaty naprawcze. Nieopodal linii brzegowej znajduje się wyciągarka transportująca łodzie na brzeg. Przy przystani znajdują się sklepy, wędzarnie oraz restauracje.
Jazda skuterem wodny po jeziorze Jamno
Jazda skuterem wodny po jeziorze Jamno
Szukasz mocnych wrażeń i chcesz poczuć wiatr we włosach, to koniecznie sprawdź naszą ofertę wynajmu skuterów wodnych w Mielnie. Atrakcja przeznaczona dla poszukiwaczy przygód i przede wszystkim adrenaliny. Z Mieleńska Karta Turysty przejażdżka skuterem wodnym 15 min., 30 min., 1 godz. dla 1 os. lub 2 os. – zniżka 5%. Przejażdżka motorówką 30 min., 1 godz. zniżka 5%.
Mielno Off-road – Tor i Wypożyczalnia Buggy, Cross, Quad
Mielno Off-road - Tor i Wypożyczalnia Buggy, Cross, Quad
Trasa off road to jedyna taka atrakcja w naszej gminie gdzie możesz spróbować swoich sił w jeździe terenowej na różnym sprzęcie. Z Mieleńska Kartą Turysty zniżka 10% na wszystkie usługi.
Molo w Chłopach
Molo w Chłopach
W miejscowości Chłopy od 2015 roku można spacerować po 90 metrowym dwupoziomowym molo przy ul. Kapitańskiej 47
Promenada Przyjaźni w Mielnie
Promenada Przyjaźni w Mielnie
Mieleńska Promenada Przyjaźni powstała w 1908 roku.Z czasem urlopowicze wypoczywający w Mielnie upodobali sobie to miejsce na spacery. Z promenady rozciąga się malowniczy widok na morze. Promenada ma długość około 2 kilometrów i łączy Mielno z Unieściem.
Aquapark Łazy
Aquapark Łazy
Pierwszy wodny plac zabaw w Polsce to świetne uzupełnienie dla pobliskiej plaży. Zakup biletu w recepcji obiektu przy ul. Leśnej 18, cena biletu dla gości zewnątrz 49 zł/ os. Godziny otwarcia: 10:30-19:00
Muzeum Sztuki Książki
Muzeum Sztuki Książki
Muzeum Książki powstało w 1997 roku w zabytkowym budynku Wydawnictwa Kurtiak i Ley w Koszalinie. Jest to prywatna kolekcja skierowana przede wszystkim do pasjonatów i osób zainteresowanych książkami. W muzeum można obejrzeć książki artystyczne oraz wiele pięknych woluminów, starodruków i rękopisów ilustrujących dzieje książki. Zwiedzanie odbywa się po uprzednim skontaktowaniu się z właścicielami - nr tel. 603 1234 89.
Największy Dmuchany Park Rozrywki w Polsce
Największy Dmuchany Park Rozrywki w Polsce
NAJWIĘKSZY w Polsce Dmuchany Park Rozrywki w Sarbinowie . Czeka was wiele atrakcji: gigantyczne tory przeszkód, olbrzymie zjeżdżalnie i wiele innych zabaw dla dzieci, a dla opiekuna darmowe wejście.
BajkoLandia
BajkoLandia
BAJKOLANDIA – to rodzinny park edukacyjno-rozrywkowy, to miejsce, w którym dobrze bawią się dzieci i dorośli. Na terenie BAJKOLANDI dzieci znajdą nie tylko swoje ulubione dmuchańce, trampoliny, ściankę wspinaczkową, ale i miasteczko samochodowe. Park działa od maja do września.
LABIRYNTOWE POLE W MIELENKU. Zgub się na kukurydzianym rancho!
LABIRYNTOWE POLE W MIELENKU. Zgub się na kukurydzianym rancho!
Labiryntowe Pole to wspaniałe miejsce zarówno dla rodzin, przyjaciół, samotnych poszukiwaczy przygód oraz całych grup wycieczkowych. Trzy hektary zawiłych ścieżek w polu kukurydzy, w których można się zgubić to naprawdę niezła gratka! Z Mieleńska Karta Turysty 10% zniżki na wszystkie rodzaje biletów wstępu. Atrakcja otwarta w sezonie letnim.
Kosmiczny Labirynt Mielno – weź telefon i zobacz inny świat w polu kukurydzy
Kosmiczny Labirynt Mielno - weź telefon i zobacz inny świat w polu kukurydzy
Kosmiczny Labirynt Mielno – UFO ląduje w polu kukurydzy w Niegoszczy to miejsce, w którym granice pomiędzy światem realnym, a wirtualnym po prostu nie istnieją. Wszystko to dzięki efektom przyszłości, czyli Rzeczywistości Rozszerzonej. Z Mieleńską Kartą Turysty 10% zniżki na wszystkie dostępne bilety wstępu. Atrakcja otwarta w sezonie letnim.
LEŚNA PĘTLA PRZYGÓD I TAJEMNIC
LEŚNA PĘTLA PRZYGÓD I TAJEMNIC
LEŚNA PĘTLA PRZYGÓD I TAJEMNIC w Mielnie to rodzaj ścieżki przyrodniczej, która prowadzi przez charakterystyczne dla nadmorskiego lasu stare wydmy. To typowy rodzinny produkt turystyczny, łączący w sobie walory krajobrazowe i edukacyjne.
Koszalińska Kolej Wąskotorowa
Koszalińska Kolej Wąskotorowa
Koszalińską Kolej Wąskotorową uruchomiono 1 listopada 1898r. Tabory kursowały po szynach o szerokości 750mm. Obecny rozstaw 1000mm obowiązuje od lat 50 XX wieku.
Muzeum Obrony Przeciwlotniczej
Muzeum Obrony Przeciwlotniczej
Muzeum Obrony Przeciwlotniczej –jest oddziałem Muzeum Sił Powietrznych – MSP w Dęblinie. MOPL jest instytucją kultury, której oficjalne otwarcie odbyło się 8 stycznia 2016 r.
Statek hybrydowy „Julek”
Statek hybrydowy "Julek"
Wakacyjną przeprawę przez jezioro zapewni statek hybrydowy "Julek”. Zabiera na pokład 110 osób, ma także zabezpieczone miejsca na 10 rowerów oraz 2 wózki inwalidzkie.
Muzeum w Koszalinie
Muzeum w Koszalinie
W Muzeum w Koszalinie można zwiedzać osiem ekspozycji stałych (archeologiczną, historii Koszalina i Pomorza, numizmatyczną, sztuki dawnej, trzy ekspozycje etnograficzne, wystawę sztuki współczesnej) oraz liczne wystawy czasowe.
Park Rozrywki Pomerania Fun Park
Park Rozrywki Pomerania Fun Park
Pomerania Fun Park to największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Znajduje się miejscowości Pyszka, 17 km od Kołobrzegu w kierunku na Dygowo.
Zagroda Jamno
Zagroda Jamno
Skansen z przykładami XIX wiecznej architektury typowej dla Jamna. Na terenie Zagrody znajduje się zrekonstruowana kmieca chałupa, w której przedstawione są najbardziej charakterystyczne wytwory kultury materialnej dawnych jamneńczyków.
Ogrody Hortulus w Dobrzycy
Ogrody Hortulus w Dobrzycy
Ogrody Tematyczne Hortulus to około 30 różnych ogrodów tematycznych rozciągających się na obszarze ponad 5,5 hektarów. Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy udostępnione dla zwiedzających w czerwcu 2014 roku. Centralnym punktem jest 20 metrowa wieża widokowa oraz największy na świecie labirynt grabowy stworzony z 18 tysięcy sztuk sadzonek.
Park Linowy w Mielnie
Park Linowy w Mielnie
Park Linowy Tukan to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi i osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Położony 5 minut od centrum Mielna, niedaleko plaży, oferuje dorosłym i dzieciom ponad 110 atrakcji na 7 zróżnicowanych trasach. Bezpieczeństwo zabawy gwarantuje profesjonalna ekipa instruktorów oraz obowiązkowy trening z zakresu technik asekuracji na jednej z dwóch tras szkoleniowych Parku. Atrakcja otwarta w sezonie letnim.
Kolejki turystyczne
Kolejki turystyczne
Happy Train - 608 132 588 - kursuje na trasie Mielno-Sarbinowo. Bryza EXPRESS - 607 874 485 - kursuje na trasie Mielno-Unieście.