IT Mielno

pl Polish
pl Polish

Atrakcje Turystyczne

Promenada Przyjaźni w Mielnie
Promenada Przyjaźni w Mielnie
Aquapark Łazy
Aquapark Łazy
Muzeum Sztuki Książki
Muzeum Sztuki Książki
Największy Dmuchany Park Rozrywki w Polsce
Największy Dmuchany Park Rozrywki w Polsce
BajkoLandia
BajkoLandia
LABIRYNTOWE POLE W MIELENKU. Zgub się na kukurydzianym rancho!
LABIRYNTOWE POLE W MIELENKU. Zgub się na kukurydzianym rancho!
Kosmiczny Labirynt Mielno – weź telefon i zobacz inny świat w polu kukurydzy
Kosmiczny Labirynt Mielno - weź telefon i zobacz inny świat w polu kukurydzy
Kosmiczny Labirynt Mielno – UFO ląduje w polu kukurydzy w Niegoszczy to miejsce, w którym granice pomiędzy światem realnym, a wirtualnym po prostu nie istnieją. Wszystko to dzięki efektom przyszłości, czyli Rzeczywistości Rozszerzonej. Zobacz inny świat w ogromnym labiryncie w polu kukurydzy i przeżyj kosmiczną przygodę z przesympatycznymi kosmitami Umi! Kosmiczny Labirynt to nowe, niezwykłe miejsce tworzone z pasji do sportu, ruchu na świeżym powietrzu oraz… do gier video. To nowa wizja rozrywki łącząca świat wirtualny z aktywnością fizyczną na specjalnie przygotowanym terenie gry (labirynt w polu kukurydzy).
LEŚNA PĘTLA PRZYGÓD I TAJEMNIC
LEŚNA PĘTLA PRZYGÓD I TAJEMNIC
Koszalińska Kolej Wąskotorowa
Koszalińska Kolej Wąskotorowa
Koszalińską Kolej Wąskotorową uruchomiono 1 listopada 1898r. Tabory kursowały po szynach o szerokości 750mm. Obecny rozstaw 1000mm obowiązuje od lat 50 XX wieku.
Muzeum Obrony Przeciwlotniczej
Muzeum Obrony Przeciwlotniczej
Muzeum Obrony Przeciwlotniczej –jest oddziałem Muzeum Sił Powietrznych – MSP w Dęblinie. MOPL jest instytucją kultury, której oficjalne otwarcie odbyło się 8 stycznia 2016 r.
Statek hybrydowy “Julek”
Statek hybrydowy "Julek"
Wakacyjną przeprawę przez jezioro zapewni statek hybrydowy "Julek”. Zabiera na pokład 110 osób, ma także zabezpieczone miejsca na 10 rowerów oraz 2 wózki inwalidzkie.
Muzeum w Koszalinie
Muzeum w Koszalinie
W Muzeum w Koszalinie można zwiedzać osiem ekspozycji stałych (archeologiczną, historii Koszalina i Pomorza, numizmatyczną, sztuki dawnej, trzy ekspozycje etnograficzne, wystawę sztuki współczesnej) oraz liczne wystawy czasowe.
Park Rozrywki Pomerania Fun Park
Park Rozrywki Pomerania Fun Park
Pomerania Fun Park to największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Znajduje się miejscowości Pyszka, 17 km od Kołobrzegu w kierunku na Dygowo.
Zagroda Jamno
Zagroda Jamno
Skansen z przykładami XIX wiecznej architektury typowej dla Jamna. Na terenie Zagrody znajduje się zrekonstruowana kmieca chałupa, w której przedstawione są najbardziej charakterystyczne wytwory kultury materialnej dawnych jamneńczyków.
Ogrody Hortulus w Dobrzycy
Ogrody Hortulus w Dobrzycy
Ogrody Tematyczne Hortulus to około 30 różnych ogrodów tematycznych rozciągających się na obszarze ponad 5,5 hektarów. Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy udostępnione dla zwiedzających w czerwcu 2014 roku. Centralnym punktem jest 20 metrowa wieża widokowa oraz największy na świecie labirynt grabowy stworzony z 18 tysięcy sztuk sadzonek.
Park Linowy w Mielnie
Park Linowy w Mielnie
Park Linowy Tukan to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi i osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Położony 5 minut od centrum Mielna, niedaleko plaży, oferuje dorosłym i dzieciom ponad 110 atrakcji na 7 zróżnicowanych trasach. Bezpieczeństwo zabawy gwarantuje profesjonalna ekipa instruktorów oraz obowiązkowy trening z zakresu technik asekuracji na jednej z dwóch tras szkoleniowych Parku.
Kolejka turystyczna
Kolejka turystyczna
W sezonie letnim turyści mogą skorzystać z przejażdżek ciuchciami.
Rejsy wycieczkowe statkiem “Mila”
Rejsy wycieczkowe statkiem "Mila"
W okresie letnim można wybrać się na wycieczkę po jeziorze Jamno statkiem Mila
Pomnik Jelenia
Pomnik Jelenia
Pomnik Jelenie w Mielnie jest od „zawsze” – podkreślają turyści, jest sympatycznym akcentem Gminy. Rzeźba najpierw znajdowała się na placu przy muszli koncertowej (ul. 1 Maja), obecnie można ją podziwiać na skwerku przy Urzędzie Miejskim (ul. B. Chrobrego 10).
Pomnik Morsa w Mielnie
Pomnik Morsa w Mielnie
Usytuowany przy głównym wejściu na plażę (ul. Kościuszki), jest symbolem organizowanych w Mielnie od 2004 roku Międzynarodowych Zlotów Morsów, na które przybywają tysiące miłośników zimowych kąpieli.
Ogród Botaniczny w Niegoszczy
Ogród Botaniczny w Niegoszczy
Zapraszamy do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego w Niegoszczy. Ogród dostępny dla zwiedzających od 1. kwietnia do 31. października od wtorku do niedzieli w godzinach 9-17.
Obelisk “16 – Południka” w Chłopach
Obelisk "16 - Południka" w Chłopach
Obelisk został postawiony w 2007 r. przez działające na rzecz promocji i rozwoju miejscowości Stowarzyszenie „16 Południk”. Umiejscowiony jest na leśnym trakcie na wschód od miejscowości Chłopy, gdzie przebiega 16 południk geograficzny, przy miejscu postoju na szlaku turystycznym.
Przystań rybacka w Chłopach
Przystań rybacka w Chłopach
Przystań rybacka i molo w Chłopach znajduje się na ul. Portowej. W 1994 r. utworzono przystań morską dla rybaków, obejmującą dalbę wyciągową, plażę do bazowania łodzi oraz akwatorium o szerokości 100 m liczonej od linii brzegu. W 2015 r. zakończyła się potężna inwestycja przebudowy przystani, dzięki której miejscowość zyskała dwupoziomowe molo, z pokładem spacerowym na górze oraz dwoma dolnymi pokładami przystani dla motorówek.
Promenada w Sarbinowie
Promenada w Sarbinowie
Promenada w Sarbinowie powstała w 1910 r. postawiono kamienno–betonowy mur oporowy kilkukilometrowej długości i 1.5 m wysokości, który miał powstrzymać niszczycielską moc fal.
Latarnia w Gąskach
Latarnia w Gąskach
Jedną z największych atrakcji turystycznych gminy jest Latarnia Morska w Gąskach. Zbudowana zimą na przełomie 1877/78r. jest drugą co do wielkości latarnią morską Polski. 50,2 metrową latarnię obsadzono na ośmiokątnej podstawie, posadowionej na masywnych fundamentach.
Grodzisko starosłowiańskie
Grodzisko starosłowiańskie
Grodzisko najprawdopodobniej zbudowane zostało przez lokalne elity. Mogło być związane z obroną pasa nadmorskiego, a w razie zagrożenia mogło też służyć jako schronienie dla lokalnej ludności. W latach 40 - tych XX wieku grodzisko było połączone kładką z przyległym terenem, a w jego obrębie stała altana.
Aleja lipowa
Aleja lipowa
Droga z Mielna do Mielenka – biegnie wzdłuż alei ponad 150–letnich lip.
Park Wodny Koszalin
Park Wodny Koszalin
Park Wodny Koszalin to przede wszystkim miejsce rozrywki, sportu i rekreacji. Naszym gościom zapewniamy moc atrakcji, z których mogą korzystać zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci.
Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach
Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach
Chłopy są najprawdopodobniej jedyną wsią w Polsce, w której zachował się tradycyjny układ rybackiej osady z XIX wieku. Zainteresowanych historią tej miejscowości zapraszamy do Skarbnicy Wioski Rybackiej. Obiekt otwarty w 2019 roku znajduje się przy ulicy Morskiej 37.
Piernikowy Dom
Piernikowy Dom
Ta atrakcja może spodobać się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Piernikowy dom do góry nogami zaprasza turystów w sezonie w godzinach 10:00 - 22:00 jak i poza nim w godzinach 10:00 - 18:00. Dom znajduje się na ul. Kościuszki.