Na plaży czerwona flaga, a na dworze pada deszcz? Oto kilka alternatyw dla wypoczynku z dzieckiem.

 1. Mielno
  * Basen Hotel Unitral, ul. Piastów 6, tel.607 700 363 https://www.unitral.pl/
  Hotel Unitral ma do zaoferowania basen rekreacyjny oraz brodzik z grzybkiem dla najmłodszych lub strefę solankową.* Piernikowy domek, ul. Kościelna 5,
  Co raz częściej spotykaną atrakcją w różnych regionach Polski stają się domy na głowie. Mielno też ma swój odpowiednik – jest to Piernikowy Dom Do Góry Nogami.

  * Park Linowy Tukan, ul. Chmielna 6, tel. 506 703 456, https://www.parkmielno.pl/
  Park Linowy Tukan to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi i osób, które lubią aktywnie spędzać czas.

 2. Sarbinowo
  * Kreatywne wakacje w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Sarbinowie,
  ul. Leśna 2, tel. 536 060 202,  https://www.facebook.com/sarbinowo.ndsfund,
  Każdego dnia odbywają się inne warsztaty m.in. z produkcji cukierków, robienia slime, warsztaty Harry Potter (warsztaty chemiczne). Zapisy możliwe po wcześniejszym telefonie do ośrodka.

  * Fun world. Dmuchany Park Rozrywki, ul. Południowa 43, tel. 511 531 504, https://www.facebook.com/moznaskakac
  Największy w Polsce Dmuchany Park Rozrywki na świeżym powietrzu. Przy deszczu można skorzystać z dużego namiotu “Wild Safari – Big Tent”. Big Tent to przestrzeń, gdzie można bawić się w trakcie ulewy, a podczas upałów skorzystać z dobrodziejstwa Sarbinowskich wiatrów znanych na całym wybrzeżu!
 3. Chłopy
  *Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach, ul. Morska 37, tel 572 615 102, https://skarbnicachlopy.pl/
  Jest to multimedialna przestrzeń prezentująca lokalne pamiątki oraz historię rybactwa. Podczas zwiedzania Skarbnicy dzieci dowiadują się jak powstaje sztorm oraz mogą przeżyć symulacje sztormu w replice łodzi z miejscowości Chłopy. W każde wtorki i czwartki oprócz zwiedzania Skarbnicy prowadzone są warsztaty rękodzielnicze. Obowiązuje telefoniczna rezerwacja biletów.
 4. Koszalin
  * Papugarnia, ul. Połczyńska 73, tel. 882 655 144, https://papugarniakoszalin.pl/
  Papugarnia Koszalin to miejsce stworzone z miłości do zwierząt. Oprócz zabawy z papugami, które latają swobodnie po obiekcie za drobną opłatą można je nakarmić.*Park Wodny Koszalin, ul. Rolna 14, tel. 94 721 60 06 https://aquapark.koszalin.pl/
  Park Wodny Koszalin to przede wszystkim miejsce rozrywki, sportu i rekreacji. W strefie rekreacyjnej czeka sześć basenów, w tym dwa w strefie zewnętrznej. Baseny dla najmłodszych czy strefy SPA.
 5. Mini Zoo
  * Wesołe Zagroda, Dobre Małe 5, tel. 513 138 546, https://www.facebook.com/wesolazagrodadobremale5
  Jest to miejsce relaksu dla całej rodziny. W cenie biletu wiadereczko z paszą dla zwierzaków, kawa, herbata. Spędzamy 60 min w bezpośrednim kontrakcie ze zwierzętami, potem jest czas na kawę i plac zabaw (do 3godzin). 

  *Zwierzogród, Czersk Koszaliński 2, tel. 666 606 558, https://www.facebook.com/naszzwierzogrod
  Zapraszamy do odwiedzenia tego magicznego miejsca, gdzie można zatopić się w naturze, posłuchać śpiewu ptaków, zabrać na spacer alpakę, przytulić króliczka, nakarmić kózkę, a nawet wydoić krowę
  * Zwierzęcy Azyl, Wyszewo, tel. 574 612 795, https://www.facebook.com/profile.php?id=100089927375191
  Zwierzaki  czekają na odwiedziny przed uprzedzającą rezerwacją telefoniczną.

 6. Questy – Wyprawy Odkrywców – QUEST to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania! W naszej gminie rozwiązać możecie 3 QUESTY w miejscowościach Mielno, Chłopy, Gąski. Wersje papierowe dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej w Mielnie oraz na stronie https://cit.mielno.pl/dokumenty-do-pobrania/